Rekreant.Cz

...vše o cestování a zajímavých místech

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Salzbergwerk Berchtesgaden

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 9
NejhoršíNejlepší 

Salzbergwerk Berchtesgaden je solný důl v Německu. Nachází se v Bavorsku, v městečku Berchtesgaden, v ulici Bergwerkstrasse 83. Salzbergwerk Berchtesgaden nabízí návštěvníkům možnost poznání světa soli. Prohlídka, která je názývána “Solná stezka časem“, Vám zabere cca 1 hodinu.

Včetně nákupu vstupenek a oblečení kombinézy Vám výlet zabere cca 1,5 – 2 hod. Při vstupu totiž dostanete speciální kombinézu, aby jste se neušpinili. Teplota v dolech je jinak 12°C, proto je vhodné si vzít teplejší oblečení. Zajímavostí je, že zdejší doly jsou v provozu již do roku 1517. Salzbergwerk Berchtesgaden návštěvníkům v dole představuje vývoj metod těžby a dalšího zpracování soli na místě a prostřednictvím filmu. Doly Vás proveze horník ve speciální hornické mašince s vagónky. Zažitkem je tako hornická skluzavka či jízda na podzemním solném jezeře. Salzbergwerk Berchtesgaden disponuje také štolou Salzheilstollen, která je velká 850 m2 a využívá se ke speleoterapii. Tuto speleoterapii využije ročně na 13 000 návštěvníků. Doly Salzbergwerk Berchtesgaden pak navštíví ročně na 400 000 návštěvníků.

Doly jsou otevřeny od 1. května do 31. října denně od 9 do 17 hod., kdy začíná poslední prohlídka. Od 2. listopadu do 30. dubna je otevřeno také denně ale od 11:30 do 15 hod, kdy začíná poslední prohlídka.V okolí se nachází například Bad Reichenhall zhruba 14 km, Salzburg zhruba 18 km, Hallein zhruba 8 km, Rupertus Therme zhruba 15 km, Keltské muzeum Hallein zhruba 8 km, Berchtesgaden zhruba 1.5 km, Lofer zhruba 25 km, Kehlsteinhaus zhruba 3.9 km, Königssee zhruba 11 km, Watzmann zhruba 11 km.
Přidej tento článek mezi své oblíbené
Reddit! Del.icio.us! Mixx! Free and Open Source Software News Google! Live! Facebook! StumbleUpon! TwitThis Joomla Free PHP
Aktualizováno Úterý, 04 Říjen 2011 07:56  

Najít ubytování