Rekreant.Cz

...vše o cestování a zajímavých místech

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Park Miniatur Inwałd

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 5
NejhoršíNejlepší 

Park Miniatur Inwałd je zábavní park v Polsku. Nachází se v Malopolském vojvodství, cca 7 km od Wadowic, v obci Inwałd. Park Miniatur Inwałd zaujímá rozlohu 40 000 m2 a přestavuje nejlepší architektonické objekty z celého světa a to v měřítku 1:25. Mezi nejznámější patří např. Socha Svobody, Koloseum, šikmá věž v Pise, egyptská sfinga či bazilika sv. Petra z Vatikánu.

Nechybí zde ani celé Polsko v malém. Zajímavostí je, že stavba jedné miniatury zabere od 1000 do 3000 hodin. Park Miniatur Inwałd dále nabízí mini dětský zábavní park s ruským kolem, bludištěm, 4D kinem atd. Je zde i možnost svézt se na ponících. Park je zasazen do krásného prostředí se zajímavou skladbou zeleně, je proto ideálním místem i k relaxaci. Nechybějí zde ani bufety a restaurace. Park Miniatur Inwałd je otevřen denně většinou od 9 do 17 hod.

Otevírací doba se však částečně mění během roku, proto je vhodné se podívat na oficiální stránky parku.V okolí se nachází například Wadowice zhruba 6 km, Krakov zhruba 43 km, Auschwitz-Birkenau zhruba 22 km, Wieliczka zhruba 48 km, Osvětim zhruba 23 km, Krakowska szopka zhruba 43 km, Oravská Polhora zhruba 39 km, Kalwaria Zebrzydowska zhruba 19 km, Národní park Babia Góra zhruba 28 km, Babia hora zhruba 34 km.
Přidej tento článek mezi své oblíbené
Reddit! Del.icio.us! Mixx! Free and Open Source Software News Google! Live! Facebook! StumbleUpon! TwitThis Joomla Free PHP
Aktualizováno Úterý, 04 Říjen 2011 08:09  

Najít ubytování